Kompetentní dítě

Videozáznamy přednášek Jespera Juula

Koupit za 2 900 Kč

UPOZORNĚNÍ!
Celý obsah, tj. všechny videozáznamy přednášek včetně diskuse, jsou v anglickém jazyce bez titulků.

Videozáznamy čtyř přednášek Jespera Juula včetně závěrečné diskuse inspirované celosvětovým bestsellerem Your Competent Child (v češtině tato kniha vyjde pod názvem Kompetentní dítě) byly natočeny ve Švédsku.

Celkový čas: 6 hod. 8 min.

Obsah:
1. Kompetentní dítě, historie, pozadí a věda (1 hod. 10 min.)
2. Konflikt mezi integritou a kooperací (1 hod. 10 min.)
3. Sebepojetí versus sebevědomí (1 hod. 16 min.)
4. Sociální a osobní odpovědnost (1 hod. 6 min.)
5. Závěrečná diskuse, otázky a odpovědi (1 hod. 26 min.)

Děti jsou již od narození schopné vyjadřovat své pocity a ve vztahu s dospělými ochotně kooperují. Jsou to rodiče, kdo musí pracovat na tom, aby svým dětem naslouchali a učili se od nich. Když z chování našich dětí cítíme, že pro ně ztrácíme hodnotu, pak je to téměř vždy pravda. To znamená, že než dojde k vzájemnému konfliktu, nejsme s to proměnit lásku, kterou vůči svým dětem cítíme, v láskyplné chování k nim, stejně jako své dobré úmysly ve zdravou interakci a oboustranně prospěšný vztah.

Po zakoupení této sady videozáznamů přednášek vám na e-mail zašleme přihlašovací údaje pro přístup do členské sekce, kde si je budete moci kdykoli zhlédnout.

Pro koho jsou přednášky určeny

Jak pro rodiče, tak pro odborníky, kteří s dětmi a dospívajícími pracují: psychology, terapeuty, pedagogické nebo sociální pracovníky, rodinné poradce a jiné profese.

Kdo přednáší

Jesper Juul, dánský rodinný terapeut a světový sociální inovátor s titulem Ashoka Fellow, usiloval o celospolečenskou systémovou změnu v oblasti výchovy a vzdělávání dětí a mládeže. V přednáškách, které zde nabízíme, shrnuje své zkušenosti a předkládá základní principy – hodnoty, které zlepšují kvalitu mezilidských vztahů a přispívají k dobrému psychosociálnímu vývoji dětí i duševnímu zdraví dětí, rodičů či odborníků, kteří s dětmi pracují.